Importer włoskich produktów spożywczych

Włoska kuchnia słynie z wysokiej jakości produktów i starannie opracowywanych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Najprostsze dania cechuje finezja i wyjątkowy smak, które możesz osiągnąć we własnym domu dzięki dobraniu najlepszych składników.

Za co tak kochamy włoską kuchnię?

Włoska kuchnia jest jedną z najbardziej lubianych kuchni świata. Łączy w sobie wyrafinowanie i kulinarny kunszt z prostotą i wyjątkową dbałością o detale. Włosi bowiem potrafią gotować tak, aby zdobywać gwiazdki Michellina, jednocześnie nie zapominając o korzeniach i tym, czego nauczyły ich ukochane nonny. 

Wystarczy zaledwie kilka składników, aby stworzyć wyśmienite makarony, najlepszą pizzę czy doskonałe desery. Włosi mają to szczęście, że Italia jest znakomicie położona pod względem geograficznym, co sprzyja uprawom. Zimy są dosyć łagodne i niedługie, lata z kolei upalne, co pozwala dojrzewać w pełnym słońcu na przykład pomidorom, ziołom, oliwkom i winogronom, będącym podstawą jednego z największych na świecie przemysłów winiarskich.

Fenomen włoskiej kuchni polega na tym, że smakuje ona zarówno bardzo wybrednym miłośnikom kulinariów jak i łasuchom, dzieciom i dorosłym. Jest więc idealna zarówno na rodzinny obiad, jak i na romantyczną randkę czy kolację biznesową.

Maveat – najlepsze włoskie produkty w Twojej kuchni

Podstawowe składniki, które są bazą włoskich potraw znajdziemy w każdym sklepie –na przykład makarony czy passatę dostaniemy bez trudu. Żeby jednak zrobić prawdziwie włoskie danie warto zaopatrzyć się w oryginalne produkty. Maveat to bezpośredni importer włoskich składników na polski rynek. Właścicielką sklepu jest rodowita Włoszka, całą załogę firmy tworzą kobiety, które dbają o różnorodność i najwyższą jakość asortymentu. Firma istnieje od 1998 roku i od samego początku działa w Piacenzie, połozonej w regionie Emilia Romana. Ta część Włoch nazywa jest także Doliną Żywności. To tam produkuje się jedne z najpopularniejszych włoskich produktów, na przykład ser Parmigiano Reggiano i słynną Prosciutto di Parma. Maveat chce przybliżyć klientów nie tylko smaki i sekrety kuchni Italii, ale także tradycję, kulturę i historię tego śródziemnomorskiego kraju. We Włoszech bowiem, wszystkie te aspekty są ze sobą powiązane.

Sklep Maveat – bogaty asortyment

Na stronie www.maveat.pl wygodnie zrobić można zakupy online, zaopatrując się w oryginalne włoskie produkty spożywcze wielu kategorii. Osoby, które wolą zaopatrywać się stacjonarnie mogą zajrzeć do magazynu w Ożarowie Mazowieckim (ul. Poznańska 220).

Co znaleźć można w sklepie? Jeśli planujesz zaserwować idealną włoską pizzę, to tu kupisz doskonałej jakości spody, które znacząco ułatwią proces gotowania. Jeśli jednak lubisz wyrabiać ciasto, Maveat dostarczy Ci najlepszej mąki do wypieków, zarówno tej do pizzy, jak i pozwalającej upiec włoskie pieczywo. Warto zajrzeć do sekcji makarony, w której sporo jest kulinarnych ciekawostek, na przykład linguine z algą spiruliną czy z delikatnie cytrynowym aromatem. Szeroki jest wybór oliw, tłoczonych z dojrzewających w pełnym słońcu oliwek. W sekcji „Spiżarnia” zaopatrzyć się można w oryginalną włoską kawę oraz w różnego rodzaju drobne słodkości (oczywiście idealnie nadające się do kawy). Z sklepem Maveat la dolce vita zyskuje nowy, smakowity wymiar.